Nosorożec "Rogatek" z wizytą w Przedszkolu nr 1 w Brzezinach

267-182652
fot. KPP w Brzezinach

Brzezińscy policjanci zorganizowali spotkanie milusińskich z Przedszkola numer 1 w Brzezinach z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem kampanii Kolejowe ABC.

W Przedszkolu numer 1 w Brzezinach odbyło się zorganizowane przez funkcjonariuszy Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii brzezińskiej komendy policji spotkanie przedszkolaków z nosorożcem Rogatkiem - bohaterem kampanii Kolejowe ABC. 

- Kampania Kolejowa ABC II to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach oraz w pociągach. Promowano w ten sposób wzorce odpowiedzialnego zachowania w pobliżu torów - mówi starszy aspirant Mariusz Chmiel. - Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Jest tworzona poprzez przygotowanie i przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej oraz realizację zajęć bezpośrednio w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski. Druga edycja tego przedsięwzięcia objęta jest również patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. 

Zespół Kolejowego ABC II, na czele z jego głównym bohaterem Rogatkiem przeprowadził wyjątkową lekcję bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, co to jest przejazd kolejowo-drogowy i jak bezpiecznie powinni zachowywać się piesi, rowerzyści i kierowcy w jego pobliżu. Omawiane były różne niebezpieczne sytuacje, które zdarzają się na przejazdach. Zajęcia dostarczyły dzieciom informacji na temat znaków drogowych, znajdujących się niedaleko przejazdów kolejowych. 

- Aby utrwalić zdobytą wiedzę uczestnicy spotkania otrzymali upominki z elementami odblaskowymi i materiały edukacyjne. Przedszkolaki nie kryły ekscytacji związanej z wizytą nosorożca Rogatka i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia - dodaje starszy aspirant Mariusz Chmiel.

Na spotkaniu obecna była również Starosta Renata Kobiera oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego brzezińskiej komendy policji nadkomisarz Rafał Pierucki. Przygotowane przedsięwzięcie miało na celu wpłynięcia na świadomość najmłodszych, a co za tym idzie poprawę ich bezpieczeństwa i uchronienie od możliwych zagrożeń.

Zobacz zdjęcia: