wersja testowa serwisu

Ogólnopolski "policyjny dzień odblasków" na drogach powiatu brzezińskiego

267-121315
fot. KPP w Brzezinach

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem – bądź widoczny!" oraz przypadających na 1 października obchodów Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, brzezińscy policjanci przed szkołami i na drogach powiatu brzezińskiego wręczali kamizelki i elementy odblaskowe.

Jesienna aura to utrudnione warunki dla wszystkich użytkowników dróg. Zmienna pogoda, poranne mgły, deszcze, spadające liście, a czasami nawet przymrozki to wszystko powoduje, że kierowcy, motocykliści, rowerzyści oraz piesi muszą być bardzo ostrożni. Grupą szczególnie narażoną na udział w jesiennych wypadkach drogowych są piesi i rowerzyści. Piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, a rowerzyści dodatkowo bez oświetlenia są zupełnie niewidoczni dla kierowców.

Brzezińscy policjanci wręczając odblaski zachęcali wszystkich do zwiększania swojej widoczności poprzez wyposażenie się w elementy odblaskowe. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

źródło: KPP w Brzezinach