Okradli ośrodek wczasowy w powiecie brzezińskim, "fanty" chcieli sprzedać w skupie złomu. Grozi im po 10 lat więzienia

Okradli ośrodek wczasowy w powiecie brzeziński, "fanty" chcieli sprzedać w skupie złomu. Grozi im po 10 lat więzienia
fot. KPP w Brzezinach

Policjanci wydziału kryminalnego brzezińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 30 lat, którzy skradzione podczas włamania przedmioty próbowali sprzedać na skupie złomu. Za popełnienie tego czyny grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach skrupulatnie pracowali nad sprawą włamań do zamkniętego ośrodka wczasowego mieszczącego się na terenie powiatu. Analizując sprawę, zabezpieczyli zapis monitoringu na którym zauważyli sprawców. Z uwagi na to, że podczas włamań skradziono urządzenia elektroniczne, ale również w dużej ilości przedmioty metalowe, funkcjonariusze postanowili sprawdzić skupy złomów. To na jednym z nich 13 września 2023 roku funkcjonariusze rozpoznali sprawców kradzieży z włamaniem, którzy próbowali sprzedać skradzione metalowe przedmioty. 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 49-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego oraz 30-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego. Pokrzywdzony wycenił wartość utraconego mienia na blisko 43 tysiące złotych.

- Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich składając wyjaśnienia przyznał, że to on jako pierwszy włamał się do nieczynnego ośrodka wczasowego. Jednak na miejscu stwierdził, że przedmiotów do kradzieży jest tak dużo, że kolejnym razem wrócił z młodszym wspólnikiem. Zarówno 49-latek jak i 30-latek przyznali się do przedstawionych im czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym ich losie zadecyduje teraz sąd - mówi starszy aspirant Mariusz Chmiel.