wersja testowa serwisu

Organizacje pomagające zwierzętom otrzymały ocieplone budy dla psów

_AST2961
fot. Adam Staśkiewicz

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs „PodzielMy się Miłością – pomagamy zwierzętom". Do zwycięzców trafiły już ocieplone budy dla psów.

Organizacje, fundacje i stowarzyszenia, które wzięły udział w internetowym konkursie musiały przesłać poruszające fotografie pokazujące jak właściwie należy opiekować się zwierzętami. Najlepsze zdjęcia zostały nagrodzone. Zwycięzcy otrzymali ocieplone budy dla psów wykonane przez przedsiębiorstwa społeczne z regionu łódzkiego.

- Jest to bardzo duża pomoc dla nas. Wszystkie psy potrzebują pomocy, a takie bezdomne chyba najbardziej. Wszystko to, co dla piesków, wszystko nam się przydaje – przyznaje Dariusz Grzelak ze Stowarzyszenia Animal SOS.

Wyróżnionych zostało pięć organizacji. Każda z nich otrzymała po pięć ocieplonych bud. Nagrody trafiły do: Stowarzyszenia Animal SOS z Aleksandrowa Łódzkiego, Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Fundacji Bo Ja Kocham Psy z Łodzi, Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE Inspektorat Łódź Wschód z Justynowa oraz Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA" z Głowna.

- W minionym roku mieliśmy 272 psy pod swoją opieką i te budy posłużą przez kolejne lata, kolejnym bezdomniakom, które znajdą u nas schronienie - mówi Małgorzata Kołodziejczak z Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE.

Konkurs był kolejną odsłoną akcji ,,PodzielMy się Miłością" zainaugurowanej pod koniec ubiegłego roku przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wtedy do podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z województwa łódzkiego oraz kombatantów i weteranów trafiły świąteczne upominki wykonane przez podmioty ekonomii społecznej, które w czasie pandemii znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: