Pijany rowerzysta próbował przekupić brzezińskich policjantów

Zrzut-ekranu-2023-03-17-o-09.48.32
fot. KPP w Brzezinach

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego brzezińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego rowerzystę, który usiłował ich skorumpować. Teraz dodatkowo oprócz zarzutu za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości usłyszał jeszcze prokuratorskie zarzuty przestępstwa korupcji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę, 15 marca policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę poruszającego się po jednej z dróg powiatu brzezińskiego. Uwagę mundurowych przykuł styl jazdy cyklisty. Nabrali oni podejrzeń, że rowerzysta może znajdować się pod wpływem alkoholu. 

41-latek na widok radiowozu zaczął uciekać, ale już po chwili został zatrzymany i poddany badaniu, które wykazało że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 

- W trakcie sprawdzania danych, mężczyzna zaproponował policjantom przekazanie pieniędzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mimo stosownego pouczenia mężczyzna wyjął z kieszeni pieniądze i wręczał je licząc, że mundurowi odstąpią od dalszych czynności. Niestety działając w ten sposób naraził się dodatkowo na odpowiedzialność karną. Za te przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd - mówi asp. Mariusz Chmiel.