wersja testowa serwisu

Piknik, regaty i sport. Województwo Łódzkie pożegnało wakacje

4556e81add045d320b9db4f956b7e850_XL
fot. Sebastian Sołtyszewski/UMWŁ

Piknik z Funduszami Europejskimi, Regaty o Puchar Marszałka Grzegorza Schreibera, biegi z przeszkodami i turniej siatkarski – tak wyglądało„Zakończenie wakacji z Województwem Łódzkim" w Ostrowie Warckim. Niespodzianką było odznaczenie Marszałka Grzegorza Schreibera medalem WOPR za szczególne zasługi.

Niedziela również stała głównie pod znakiem rywalizacji sportowej. Triumfem „Służb Mundurowych" (Kamil Grzanka, Łukasz Szremski) zakończył się turniej siatkówki plażowej. Drugie miejsce przypadło Gminie Warta (Gabriela Majewska, Kamil Klimaszewski). Z dobrej strony pokazała się również drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, którego wywalczyła ostatnie miejsce na podium. Barwy Urzędu reprezentowali Błażej Braun i Szymon Nowak.

W biegu z przeszkodami najszybszym zawodnikiem był Dawid Taczała. Najwięcej przeszkód pokonali natomiast Wiktor Kuklewicz i Katarzyna Kuklewicz.

Rozegrano Regaty o Puchar Marszałka Grzegorza Schreibera i Puchar Czarnej Perły Zbiornika Jeziorsko. Warto wspomnieć, że w klasie samorządowców swoją załogę wystawiło również Województwo Łódzkie.

Podczas podsumowania wydarzeń sportowych na scenie uhonorowano Marszałka Grzegorza Schreibera medalem WOPR za szczególne zasługi. Odznaczenie przyznał Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, doceniając wsparcie Marszałka dla licznych projektów poprawiających bezpieczeństwo na wodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Piknik z Funduszami Europejskimi, podczas którego można było uzyskać informacje na temat pozyskiwania unijnego wsparcia.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego