Najważniejsze wideo w ebr24

Po 20 latach służby czas na odpoczynek. Asp. sztab. Janusz Lange przeszedł na emeryturę

Po 20 latach służby czas na Odpoczynek. Asp. sztab. Janusz Lange przeszedł na emeryturę
fot. KP PSP w Brzezinach

We wtorek, 30 stycznia odbyła się uroczysta zbiórka w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne po 20 latach służby asp. sztab. Janusza Lange - Zastępcy Dowódcy Zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzezinach.

- Jego zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie sprawom bezpieczeństwa były nieocenione dla całej społeczności. Przez lata pracy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach przyczynił się on do jej rozwoju, a także godnie reprezentował ją w licznych uroczystościach i zawodach sportowych - mówi mł. kpt. Tomasz Cieślak.

Funkcjonariusz Janusz Lange rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie rozwijał swoje umiejętności i kompetencje. Ukończył szereg szkoleń, a zwieńczeniem jego służby było nadanie mu stopnia aspiranta sztabowego.

Ceremonię swoją obecnością uświetniło wielu znamienitych gości, w tym koledzy służący razem z nim, którzy złożyli mu serdeczne podziękowania za poświęcony czas, trud i poświęcenie w służbie dla społeczeństwa. Uroczystość ta była okazją do podsumowania jego wiernej i oddanej służby. Wspominano nie tylko umiejętności dowódcze asp. sztab. Janusza Lange, ale także jego pozytywne podejście do pracy zespołowej oraz zdolność motywowania podwładnych.

- Odejście asp. sztab. Janusza Lange dla całej brzezińskiej społeczności strażackiej to moment nie tylko żalu, ale także dumy z wieloletniej, bezpiecznej i pełnej poświęceń służby tego wyjątkowego funkcjonariusza. Jego zaangażowanie stanowi inspirację dla młodszych pokoleń strażaków, którzy będą kontynuować trudną, ale szlachetną służbę dla dobra społeczeństwa - dodaje mł. kpt. Tomasz Cieślak. - Naszemu koledze życzymy spokojnej emerytury, a także dalszej realizacji wyznaczonych celów życiowych i spełnianiu się w swoich licznych zainteresowaniach.

Zobacz zdjęcia: