Po 20 latach służby czas na odpoczynek. Asp. sztab. Janusz Lange przeszedł na emeryturę

Po 20 latach służby czas na Odpoczynek. Asp. sztab. Janusz Lange przeszedł na emeryturę
fot. KP PSP w Brzezinach

We wtorek, 30 stycznia odbyła się uroczysta zbiórka w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne po 20 latach służby asp. sztab. Janusza Lange - Zastępcy Dowódcy Zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzezinach.

- Jego zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie sprawom bezpieczeństwa były nieocenione dla całej społeczności. Przez lata pracy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach przyczynił się on do jej rozwoju, a także godnie reprezentował ją w licznych uroczystościach i zawodach sportowych - mówi mł. kpt. Tomasz Cieślak.

Funkcjonariusz Janusz Lange rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie rozwijał swoje umiejętności i kompetencje. Ukończył szereg szkoleń, a zwieńczeniem jego służby było nadanie mu stopnia aspiranta sztabowego.

Ceremonię swoją obecnością uświetniło wielu znamienitych gości, w tym koledzy służący razem z nim, którzy złożyli mu serdeczne podziękowania za poświęcony czas, trud i poświęcenie w służbie dla społeczeństwa. Uroczystość ta była okazją do podsumowania jego wiernej i oddanej służby. Wspominano nie tylko umiejętności dowódcze asp. sztab. Janusza Lange, ale także jego pozytywne podejście do pracy zespołowej oraz zdolność motywowania podwładnych.

- Odejście asp. sztab. Janusza Lange dla całej brzezińskiej społeczności strażackiej to moment nie tylko żalu, ale także dumy z wieloletniej, bezpiecznej i pełnej poświęceń służby tego wyjątkowego funkcjonariusza. Jego zaangażowanie stanowi inspirację dla młodszych pokoleń strażaków, którzy będą kontynuować trudną, ale szlachetną służbę dla dobra społeczeństwa - dodaje mł. kpt. Tomasz Cieślak. - Naszemu koledze życzymy spokojnej emerytury, a także dalszej realizacji wyznaczonych celów życiowych i spełnianiu się w swoich licznych zainteresowaniach.

Zobacz zdjęcia: