Najważniejsze wideo w ebr24

Podpisano porozumienia w sprawie włączenia OSP Lubowidza do KSRG

Zrzut-ekranu-2024-02-7-o-07.55.59
fot. KP PSP w Brzezinach

W Urzędzie Gminy Dmosin odbyło się spotkanie, podczas którego podpisane zostało porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubowidzy do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego.

Porozumienie podpisali Komendant Powiatowy PSP w Brzezinach – st. bryg. Dariusz Guzek, Wójt Gminy Dmosin – Pani Danuta Supera, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubowidzy – dh Mariusz Rydz oraz Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubowidzy – dh Eryk Wojciechowski.

- Włączenie jednostki OSP do systemu KSRG wymaga spełnienia szeregu wymagań zarówno w zakresie wyposażenia w sprzęt i przeszkolenia pożarniczego. Włączenie w struktury KSRG to ogromne wyróżnienie dla jednostki, ale także wielka odpowiedzialnością związaną z koniecznością utrzymania na wysokim poziomie gotowości operacyjnej - informuje asp. Bogdan Banaszkiewicz z KP PSP w Brzezinach. - Zawarte porozumienia jest podstawą do wydania decyzji przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu jednostki do KSRG.