wersja testowa serwisu

Podpisano umowę na realizację adaptacji budynku przy SOSW na rehabilitację osób niepełnosprawnych

sosw61

W sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której została podpisana umowa z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych".

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud wykonawcy prac - Paweł Siminiak.

Wartość zadania to 3 miliony 200 tysięcy złotych. 3 miliony złotych udało się pozyskać w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„To zadanie jest wyjątkowo ważne, patrząc na osoby niepełnosprawne, na to wszystko, co wiąże się z ich rehabilitacją. Koszt tego zadania 3 miliony 200 tysięcy złotych. 3 miliony zostało pozyskane przez Powiat Tomaszowski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. I tutaj bardzo serdecznie chciałbym podziękować panu Premierowi – Mateuszowi Morawieckiemu i równie bardzo serdecznie Marszałkowi Seniorowi – panu Antoniemu Macierewiczowi. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu, gdzie ta umowa będzie podpisana i za kilka dni będziemy już mogli tutaj oddać plac budowy, żeby ta inwestycja była realizowana. Zakładamy, że ona się powiedzie i do końca roku będzie już ten obiekt oddany dla tych wszystkich potrzebujących z terenu naszego powiatu." – podziękował za pozyskane pieniądze Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„Niezmiernie się cieszę, dlatego że w sprawach Zarządu bardzo często, najwięcej, mam do czynienia ze sprawami osób niepełnosprawnych, ze sprawami społecznymi. To są kolejne pieniądze, które są przeznaczane na rehabilitację, na pomoc osobom niepełnosprawnym, na sprawy społeczne. Chciałbym dodać, że duże środki zostały zainwestowane w nasze Domy Pomocy Społecznej, również duże środki zostały zainwestowane w sąsiedztwo Środowiskowego Domu Samopomocy, który będzie za chwilę inwestowany i mam nadzieję, że też będzie pięknie wyglądał. Również bardzo duże środki zostały przeznaczone do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Cały ten kompleks naprawdę bardzo ładnie będzie już za chwilę wyglądał, tak że bardzo się cieszę, że te środki w dużej mierze przeznaczone na pomoc osobom niepełnosprawnym , na sprawy społeczne w naszym powiecie.„ – powiedział Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

„Budynek, który będzie remontowany, jest budynkiem parterowym. Powierzchnia zabudowy tego budynku jest około 840 metrów kwadratowych. Kubatura 4600. Po remoncie w budynku znajdą się gabinety lekarskie. Będziemy też tam mieli osiem pracowni – pracownie plastyczne, pracownie rękodzieła, pracownie haftu, tak, jak również, salę zajęć takich fizycznych. Planowana inwestycja jest inwestycją jednoroczną. Ma się zakończyć do końca tego roku i prawdopodobnie tak to będzie." przybliżył szczegóły dotyczące zadania Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych.

„Ja, szanowni Państwo, ze swej strony chciałbym zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja, którą zaczniemy, była wykonana w sposób rzetelny, a przede wszystkim terminowy, tak, żeby nasza współpraca między inwestorem, a generalnym wykonawcą, układała się jak najlepiej, a jednocześnie cieszę się, że możemy zrobić taką pracę, która będzie w przyszłości pomocna dla osób niepełnosprawnych." – zapewnił Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, wykonawca zadania.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim