Podsłuch w urzędzie! Kto i dlaczego chciał znać treść rozmów radnych?

Podsłuch w urzędzie! Kto i dlaczego chciał znać treść rozmów radnych?

W piątek (23 lutego), w dniu Sesji Rady Gminy Szczerców, w budynku Urzędu Gminy odkryto podsłuch. Urządzenie nagrywające znajdowało się na klatce schodowej, w części zwyczajowo wykorzystywanej jako palarnia papierosów. Zostało ukryte w doniczce z kwiatem, w bezpośredniej bliskości gromadzących się tam ludzi.

Zlokalizowanie urządzenia nagrywającego w tym miejscu wskazuje na chęć podsłuchu radnych odbywających akurat przerwę w obradach oraz pracowników gminnych. 

- Tajemnicą Poliszynela jest nazwisko osoby, która dopuściła się tego czynu. Wcześniej pojawiały się informacje o możliwości nagrywania rozmów radnych i pracowników, ale nie było dowodów. Teraz dowód na ten proceder został przekazany organom ścigania. Nie wiadomo od jak dawna i kogo podsłuchała osoba, która zainicjowała to przestępcze działanie - przekazuje naszej redakcji Robert Kornacki z UG Szczerców. 

Jak dodaje, Urząd Gminy w Szczercowie zamierza przeprowadzić inspekcję wszystkich pomieszczeń w poszukiwaniu podsłuchów czy sprzętu nagrywającego. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy – poinformowano bowiem prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W miarę rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować o nowych faktach w sprawie - oczywiście w granicach prawa.