wersja testowa serwisu

Drony, wideorejestratory, ogrom patroli. Policja rusza do akcji w ostatni wakacyjny weekend

Drony, wideorejestratory, ogrom patroli. Policja rusza do akcji w ostatni wakacyjny weekend
Policja

Rozpoczyna się ostatni weekend tych wakacji. Policjanci są przygotowani na wzmożony ruch na drogach związany z powrotami z letniego wypoczynku. Od 27 do 29 sierpnia funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi województwa łódzkiego. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Kontrole prowadzone będą nie tylko z wykorzystaniem radiowozów ale bezzałogowego statku powietrznego.

Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia drogowe, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. 

- W działaniach wezmą udział zwiększone siły funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy wyposażeni w radiowozy z videorejstratorami będą eliminowali tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie również czuwał policyjny dron, z jego pomocą policjanci będą podglądać kierowców pojazdów, czy nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i można typować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach. W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też „niechronieni" uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych - informują policjanci z KWP Łódź