wersja testowa serwisu

Policja w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Do placówki wtargnął nieznany mężczyzna

Policja w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Do placówki wtargnął nieznany mężczyzna
fot. ilustracyjne

W miniony poniedziałek, 7 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach doszło do niecodziennej sytuacji. Do placówki wtargnął mężczyzna, który nakłaniał uczniów, aby zdjęli maseczki. Nieproszony gość był agresywny, musiała interweniować policja.

Mężczyzna mimo obowiązujących zakazów wtargnął do placówki. Jak relacjonują ogólnopolskie media, nie miał na sobie maseczki, a napotkanych uczniów nakłaniał do tego, aby je zdjęli. Oberwało się także nauczycielom, którzy nakłaniali go do wyjścia. Ostatecznie do Szkoły Podstawowej nr 2 przyjechała policja.

- Stawiał opór, nie wykonywał poleceń policji. Widząc to, policjanci podjęli decyzję, żeby odizolować mężczyznę od patrzących na niego dzieci, przerażonych sytuacją. Został przewieziony na komendę w Koluszkach. Był trzeźwy - mówi st. sierż. Aneta Kotynia, oficer prasowy KPP Łódź Wschód, cytowana przez Polsat News.

Agresor usłyszał zarzuty związane z nieodpowiednim zachowaniem w miejscu publicznym oraz zakłócaniem spokoju. Mężczyźnie grozi areszt, ograniczenie wolności bądź grzywna do 500 złotych Został zwolniony do domu.