wersja testowa serwisu

Policjanci i władze gminy Jeżów upamiętniły 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego

Policjanci i władze gminy Jeżów upamiętniły 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego
fot. KPP w Brzezinach

W środę, 1 grudnia na Cmentarzu w Jeżowie oraz Cmentarzu Wojennym w Jeżowie Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Marcin Grzelak wraz z Wójtem Gminy Jeżów Mariuszem Guzickim, w ramach obchodów 191. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie gen. Jana Krukowieckiego oraz poległych żołnierzy i funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.

To kolejny rok, gdzie z uwagi na stan epidemii ta ważna uroczystość zorganizowana została w bardzo okrojonym składzie, w której uczestniczyli również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Wojciech Świercz oraz Michał Matysiak – Przewodniczący Rady Gminy w Jeżowie, którzy wspólnie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie gen. Jana Krukowieckiego – Prezesa Rządu Narodowego Królestwa Polskiego, uczestnika wojen napoleońskich i powstania listopadowego. Oddano również hołd pochowanym na Cmentarzu uczestnikom walk o niepodległość.

Następnie uczestnicy udali się na Cmentarz Wojenny w Jeżowie, gdzie złożyli hołd powstańcom styczniowym, żołnierzom wrześniowym, żołnierzom Podziemia Niepodległościowego oraz funkcjonariuszom Policji Państwowej II RP, którzy stracili życie w walce o niepodległość naszego Kraju. Po dotarciu na Cmentarz Wojenny uczestnicy zapalili znicze, które złożyli na grobach poległych za Ojczyznę.

źródło: KPP w Brzezinach