Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Policjanci rozmawiali z uczniami o ezpieczeństwie w czasie ferii zimowych
fot. KPP w Brzezinach

W ramach akcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas ferii, brzezińscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach. Funkcjonariusze prowadząc prelekcje przypominali zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii mł. asp. Łukasz Wojtysiak wraz z post. Aleksandrą Witecką w ramach bezpiecznych ferii zimowych prowadzili prelekcje dla uczniów wszystkich grup wiekowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzezinach. 

- W młodszych grupach przypominali zebranym uczestnikom zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie ferii zimowych, w których miejscach można bezpiecznie się bawić na śniegu i jeździć na sankach, kiedy można korzystać z lodowisk, a także jak się zachować w przypadku załamania się lodu pod osobą znajdującą się na zbiorniku wodnym. Korzystając z okazji mundurowi przypomnieli dzieciom numery alarmowe i jak poprawnie z nich korzystać - mówi asp. Mariusz Chmiel. - Natomiast w grupach starszych poruszana była tematyka bezpiecznego korzystania z Internetu oraz coraz częstszych przypadków pojawiania się hejtu w sieci. Na zakończenie prelekcji policjanci życzyli wszystkim dzieciom, aby spędziły ferie w radosnej i spokojnej atmosferze. A także tego, aby wszystkie po zakończeniu ferii zimowych powróciły zdrowe do szkolnych ławek.