wersja testowa serwisu

Policjanci z powiatu brzezińskiego obchodzili swoje święto. Były odznaczenia i awanse

267-11798_20200804-074849_1
fot. KPP w Brzezinach

W Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystości zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Kierownictwo KPP w Brzezinach rozpoczęcie uroczystości poprzedziło złożeniem kwiatów i oddaniem hołdu przed tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem brzezińskim, a pomordowanych w Katyniu w trakcie II Wojny Światowej.

Następnie w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach rozpoczęła się Uroczysta Zbiórka, w której z uwagi na wymogi sanitarne związane z pandemią liczba gości była ograniczona. Wśród zaproszonych gości znajdowali się Prokurator Rejonowy – Anna Witkowska-Czapnik, Starosta Brzeziński – Renata Kobiera oraz Burmistrz Miasta Brzeziny – Ilona Skipor.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Brzezinach insp. Marcinowi Grzelakowi przez dowódcę uroczystości z-cę Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotra Kryźbę. Następnie insp. Marcin Grzelak przywitał zaproszonych gości oraz awansowanych policjantów i obecnych pracowników cywilnych. Kolejnym punktem uroczystej zbiórki było wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Marcin Grzelak wraz z p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Tomaszem Jarmakowskim.

W tym roku mianowani na wyższe stopnie służbowe w powiecie brzezińskim zostali:

STARSZYM ASPIRATEM POLICJI
asp. Adam Kąpiński
asp. Sławomir Masłocha
asp. Dominik Nawrocki

ASPIRANTEM POLICJI
mł.asp. Mariusz Chmiel

MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI
sierż. szt. Cezary Woźniak

SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI
st. sierż. Paweł Dzwonkowski
st. sierż. Artur Skwarka

SIERŻANTEM POLICJI
st. post. Michał Bontal
st. post. Daniel Jastrzębski

STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI
post. Mateusz Chruściel
post. Damian Jóźwiak
post. Bartłomiej Kurdek
post. Dawid Schab
post. Jarosław Eliasiewicz
post. Marcin Płoszka

Uroczystość była również okazją do przekazania informacji o zmianie na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach. Komendant insp. Marcin Grzelak złożył podziękowania za pełną zaangażowania służbę i bardzo dobrą współpracę odchodzącemu zastępcy mł. insp. Tomaszowi Jarmakowskiemu i powitał w gronie brzezińskich funkcjonariuszy podinsp. Wojciecha Świercza, który z dniem 06 sierpnia obejmie to stanowisko. Do podziękowań przyłączyli się również zaproszeni goście. Padło wiele podniosłych i ciepłych słów.

Nadmienić również należy, że podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 30 lipca 2020 roku odznaczenia i medale otrzymali następujący funkcjonariusze brzezińskiej komendy.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 29 czerwca 2020 r. o nadaniu odznaczeń, odznaczona została - Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę nadkom. Marta Gałązka.

Decyzją nr 14/P/2020 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał odznakę Zasłużony Policjant:
- Złotą odznaką został odznaczony insp. Marcin Grzelak,
- Brązowa odznaką został odznaczony asp. szt. Krzysztof Piechota.

źródło: KPP w Brzezinach