wersja testowa serwisu

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. 22-latek z gminy Zduńska Wola zatrzymany, grozi mu 15 lat więzienia

269-12193_20201015-084758_1
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli blisko 5 kilogramów suszu marihuany oraz 18 roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Za taki proceder grozi kara do 15 lat więzienia.

To kolejna akcja zduńskowolskich stróżów prawa wymierzona w przestępczość narkotykową. Tym razem funkcjonariusze ustalili, że narkotykowy proceder miał miejsce na terenie gminy Zduńska Wola. Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że w lesie w pobliżu domu 22-letniego mężczyzny miała znajdować się plantacja konopi indyjskich, a sam wytypowany miał posiadać gotową marihuanę.

We wtorek, 13 października kryminalni pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 22-latka. W zajmowanym przez niego pomieszczeniu policjanci znaleźli plastikowe pojemniki z marihuaną oraz suszące się rośliny konopi. Funkcjonariusze przeszukali również teren przyległy do posesji zamieszkałej przez mężczyznę. W pobliskim lesie odkryli plantację zakazanych roślin. Łącznie policjanci zabezpieczyli 18 roślin konopi w różnej fazie wzrostu oraz blisko 5 kilogramów suszu marihuany.

Na miejscu przestępstwa przez wiele godzin pracowali śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. 14 października 22-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości ziela konopi. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o dalszym losie podejrzanego.

Zobacz zdjęcia: