wersja testowa serwisu

Policjant KPP w Rawie Mazowieckiej był zakażony koronawirusem. Teraz oddał osocze dla innych chorych

Policjant KPP w Rawie Mazowieckiej był zakażony koronawirusem. Teraz oddał osocze dla innych chorych
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Aspirant Marcin Janiszewski, który zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma już za sobą, zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, gdzie oddał osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

W sobotę, 21 listopada aspirant Marcin Janiszewski, na co dzień pracujący w Zespole do spraw Organizacji Służby i Wykroczeń, pojawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Policjant, który jest ozdrowieńcem postanowił pomóc osobom, które walczą z chorobą.

- Aspirant Janiszewski jest honorowym dawcą krwi, więc w tym przypadku nie mogło być inaczej. Kiedy tylko upłynęło 18 dni od zakończenia izolacji, zgłosił się do placówki, by oddać osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z objawami zakażenia zagrażającymi życiu. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta - informuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Marcin Janiszewski jest pierwszym z rawskich policjantów, który oddał osocze, ale nie ostatnim. Rawscy policjanci – ozdrowieńcy również deklarują chęć pomocy.