wersja testowa serwisu

Policjant rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami ZSP w Brzezinach. Prelekcja odbyła się w formie online

267-129042
fot. KPP w Brzezinach

W środę, 21 kwietnia brzezińscy policjanci przeprowadzili prelekcję online dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz warunków rekrutacji do służby w Policji na 2021 rok dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach.

Funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, sierżant sztabowy Rafał Myszyński, który jednocześnie pełni funkcję profilaktyka w Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach podczas prelekcji online rozmawiał z uczniami klasy II LO o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, akcentując jak bardzo ważnym i poprawiającym widoczność pieszego jest element odblaskowy noszony w widocznym miejscu.

W trakcie prowadzonych zajęć funkcjonariusz wraz z uczniami prowadzili dyskusję na temat cyberzagrożeń, a w szczególność pojawiania się w sieci fali hejtu i mowy nienawiści. W trakcie rozmowy policjant namawiał młodzież do wspierania osób starszych i uczulania ich na zagrożenia, które dotyczą ich bezpieczeństwa i problemów pojawiających się w trakcie korzystania z internetu.

Duża część prelekcji poświęcona był również problematyce związanej z narkotykami i środkami odurzającymi. Spotkanie w tej grupie wiekowej było świetną okazją do zapoznania uczniów z warunkami, które należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem i zaproszenia ich do wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariusz poinformował również, gdzie zainteresowani służbą w Policji kandydaci mogą uzyskać więcej szczegółowych informacji. Ta część prelekcji cieszyła się największym zainteresowaniem, a wywołana dyskusja spowodowała, że mundurowy odpowiedział na wiele pytań.

źródło: KPP w Brzezinach