wersja testowa serwisu

Policyjne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Piotrkowa i Rozprzy

p15
KMP Piotrków Trybunalski

To jak ważne jest bezpieczeństwo najmłodszych nie trzeba nikogo przekonywać. Utrwalanie znajomości numerów alarmowych, bezpieczeństwo w drodze do przedszkola, na spacerze, podczas zabaw na podwórku, to tematy, które poruszają mundurowi spotykając się z dziećmi. Te profilaktyczne działania prowadzone przez policjantów mają jeden cel – wypracowanie prawidłowych postaw by uniknąć sytuacji niebezpiecznych. W ostatnim czasie policjanci KMP Piotrków Trybunalski spotkali się z milusińskimi z dwóch przedszkoli: w Rozprzy i piotrkowskiego Villa Bambini przy ulicy Pijarskiej

Policjantów z Komisariatu Policji w Rozprzy odwiedzili podopieczni tamtejszego przedszkola samorządowego. Podczas wizyty najmłodsi zaskoczyli mundurowych wiedzą na temat bezpieczeństwa jakie za sobą niesie noszenie odblasków. 

- Każdy maluch był wyposażony w kamizelkę odblaskową. Podczas spotkania omówione zostały również główne zasady bezpieczeństwa podczas drogi do przedszkola, a także zasady bezpiecznego poruszania się drogą bez chodnika. Policjanci pokazali maluchom na czym polega ich praca oraz jakim wyposażeniem dysponują. Milusińscy chętnie wzięli udział w spotkaniu i skrupulatnie sprawdzili wyposażenie policyjnego radiowozu - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Z kolei w poniedziałek, 11 października dzielnicowa z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odwiedziła dzieci z najmłodszych grup oraz zerówki, placówki przedszkolnej Villa Bambini przy ulicy Pijarskiej. Maluchy z entuzjazmem włączały się w rozmowę z policjantką, chwaliły posiadaną już wiedzą, zadawały pytania. 

- Najmłodsi doskonale wiedzieli, którą stroną jezdni mogą się poruszać kiedy nie ma chodnika, a także jak zachowywać podczas wycieczek grupowych. Wśród wskazówek przekazanych dzieciom znalazły się też zasady bezpieczeństwa w domu, na placach zabaw, w miejscach gdzie znajduje się dużo ludzi i łatwo się zgubić. I tutaj dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych. Dzieciom bardzo podobał się poruszony przez dzielnicowych temat spotkań z agresywnym psem. Dużą frajdę sprawiła im część spotkania, podczas której mogły poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze zakładając elementy policyjnego munduru i siadając we wnętrzu radiowozu. Dzieci podziękowały za spotkanie roześmianymi buziami i piosenką a my mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie z nimi na dłużej - dodaje z kolei Dagmara Mościńska z piotrkowskiej komendy.