wersja testowa serwisu

Policyjny pościg ulicami Brzezin. Kierowca motocykla popełnił kilkadziesiąt wykroczeń, za które otrzymałby 145 punktów karnych

Policyjny pościg ulicami Brzezin. Kierowca motocykla popełnił kilkadziesiąt wykroczeń, za które otrzymałby 145 punktów karnych
fot. KPP w Brzezinach

We wtorek, 11 sierpnia brzezińscy policjanci zauważyli motocyklistę, który ignorując znaki drogowe wyprzedził ciąg pojazdów. Funkcjonariusze reagując na to wykroczenie postanowili zatrzymać go do kontroli, jednak mimo użytych sygnałów i wyraźnego wskazania miejsca kontroli odjechał on z miejsca. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach na jednej z brzezińskich ulic zauważyli motocyklistę, który mimo podwójnej linii ciągłej wyprzedził kilka pojazdów. Policjanci natychmiast zareagowali na to wykroczenie włączając sygnały i wskazując kierującemu miejsce do zatrzymania.

26-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego ani myślał zatrzymać się do kontroli i przyspieszył. Pędził ulicami miasta motocyklem Yamaha, łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników dróg.

- Podczas pościgu kierujący motocyklem popełnił 33 wykroczenia, polegających na wyprzedzaniu pojazdów na podwójnych liniach ciągłych, przejściach dla pieszych, na których znajdowali się piesi oraz skrzyżowaniach. Przy tym jechał w terenie zabudowanym z prędkością bliską 180 km/h - informują mundurowi.

Jak wyliczyli policjanci za te wykroczenia konto kierowcy mogłoby się w sumie "wzbogacić" o 145 punktów karnych. 26-latek zakończył jazdę tracąc uprawnienia do kierowania. O dalszym jego losie będzie decydowała prokuratura i sąd.

Aktualizacja: Jak udało nam się ustalić do zatrzymania kierowcy doszło w miejscowości Przecław (gm. Brzeziny). 26-letni motocyklista był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami.