wersja testowa serwisu

Poważny wypadek podczas prac polowych w gminie Jeżów. Maszyna rolnicza przygniotła mężczyznę

LPR-pole

Brzezińscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (10 września) godziny 8:00 w miejscowości Jasienin Duży (gm. Jezów). 49-letni mężczyzna został przygnieciony przez maszynę rolniczą. W ciężkim stanie został przewieziony LPR do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-latek znajdując się na swojej posesji, podczas podczepiania pługu do ciągnika został z nieustalonych przyczyn przygnieciony przez maszynę.

- Poszkodowanego znalazł sąsiad i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Chwilę później na pobliskim polu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady. Funkcjonariusze przeprowadzą postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informują mundurowi z Brzezin.

Praca w rolnictwie to ciężkie i często niebezpieczne zajęcia. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia, co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

- Przypominamy, że koniec wakacji i początek jesieni to także czas wzmożonego ruchu maszyn rolniczych na drogach, dlatego też kierujący nimi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy jak i w czasie prac na polach - mówią policjanci. - O bezpieczeństwie należy pamiętać jednak nie tylko na drogach. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał.