wersja testowa serwisu

Powszechny punkt szczepień w Sieradzu. Gdzie dokładnie będzie zlokalizowany?

aktualnosci_0c9cd0c7a086b3264cafd5beafaab8a3_view2

W Sieradzu powstaje powszechny punkt szczepień. Od 26 kwietnia w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10, dziennie będzie mogło się zaszczepić nawet 200 osób.

Nowy punkt szczepień powstaje przy współpracy Urzędu Miasta Sieradza i Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. W najbliższy poniedziałek do Sali gimnastycznej trafi kolejny sprzęt. Zgodnie z harmonogramem, 26 kwietnia nowy punkt szczepień będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.

- Punkt przyjęć wyizolowaliśmy od pozostałych pomieszczeń tak, że nie ma możliwości by osoby przebywające na terenie szkoły dostały się na salę szczepień. Pacjenci będą mieli oddzielne wejście i wyjście. Przygotowania idą zgodnie z planem – mówi Paweł Banaszak koordynator projektu.

W punkcie sczepień powszechnych pracować będą trzy zespoły złożone z minimum trzech osób: pracownika rejestrującego i dwóch osób szczepiących. Komputery, pomieszczenie i ich wyposażenie zapewnił Urząd Miasta Sieradza. Personel i sprzęt medyczny organizuje sieradzki szpital.

- Pacjenci będą tu kierowani przez system rejestracji centralnej, czyli trafią tu osoby zarejestrowane poprzez infolinię i formularz dostępny na stronach rządowych. Nowy punkt w Sieradzu otrzyma oddzielną, nową pule szczepionek – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Powszechny punkt szczepień w Sieradzu jest jednym z 51, które powstały w województwie łódzkim. Zgodnie z planami rządu, w Polsce mają także zacząć funkcjonować punkty szczepień drive thru - czyli takie gdzie kwalifikacja do szczepienia i samo podanie szczepionki odbywać się będzie bez wysiadania z samochodu. Na razie w formie testu.

źródło: UM Sieradz