Najważniejsze wideo w ebr24

Pożar instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach. Strażacy wydali komunikat

183c1977-562d-46e1-978b-314296251b59
fot. KP PSP w Brzezinach

W miniony czwartek (28 września) w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach doszło do pożaru. Komenda Powiatowa PSP wydała komunikat w tej sprawie.

Komunikat:

"W dniu 28 września 2023 roku o godzinie 8:28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach został poinformowany o pożarze w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Henryka Sienkiewicza w Brzezinach.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Brzezinach, OSP w Brzezinach i OSP w Poliku. W chwili dojazdu zastępów JRG Brzeziny do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził pożar instalacji elektrycznej w pomieszczeniu socjalnym na pierwszym piętrze, który został ugaszony przez pracownika szkoły przed przybyciem zastępów. W związku z zaistniałym zdarzeniem Dyrektor Szkoły ogłosił alarm zarządzając ewakuację wszystkich osób z budynku szkoły.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu wyłącznika głównego prądu oraz rozłączeniu instalacji fotowoltaicznej znajdującej się na budynku szkoły, sprawdzeniu ilości i stanu osób ewakuowanych, sprawdzenia pomieszczeń szkolnych w zakresie występowania zarzewi ognia i substancji niebezpiecznych powstałych w wyniku pożaru, odymianiu pomieszczeń, korytarzy i klatek schodowych.

Po dokładnym sprawdzeniu budynku pod kątem zagrożeń, Dyrektor Szkoły podjął decyzję o kontynuowaniu nauki prze uczniów w placówce, pouczony o zakazie załączania energii elektrycznej w obiekcie szkolnym do czasu sprawdzenia przez uprawnione osoby."