Przed nami długi weekend, policjanci Łódzkiego ruszają do akcji "Boże Ciało 2023"

policja_korek_epa
fot. poglądowe/ Policja

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2023". Mundurowi skupiać się będą nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

Co roku w czerwcu przypada święto „Boże Ciało". Zapewne w tym czasie wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu i wybierze się na wypoczynek. Kilka dni wolnego to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. 

- Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach i w autach oznakowanych. Skupiać będą swoją uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami - informuje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Jak dodaje policjantka, priorytetem funkcjonariuszy drogówki z całego łódzkiego garnizonu jest to, aby podróż drogami województwa była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu.

Jednocześnie przypominamy, że będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 7 czerwca (środa) od godz. 18:00 do 22:00
  • 8 czerwca (czwartek) od godz. 8:00 do 22:00


- Planując podróż szczególnie w czwartek nie zapominajmy o licznych procesjach które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.  Pamiętajmy! W ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości- dodaje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.