Przedwakacyjna profilaktyka z brzezińskimi policjantami

267-19612_20240610-082715_1
fot. KPP w Brzezinach

Na strzelnicy Stone Range w Kamieniu odbył się piknik strzelecki pod nazwą Desant na Stone Range, na którym swoje stoisko promocyjno-edukacyjne prezentowali brzezińscy mundurowi.

W przygotowanym przez mundurowych stoisku najmłodsi, ale również i nieco starsi mogli znaleźć wiele atrakcji. Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się elementy odblaskowe i policyjne gadżety, które otrzymywali odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa. 

W policyjnym namiocie można było dowiedzieć się jak różnorodna i ciekawa jest służba w policji, a zainteresowani uzyskiwali szczegółowe informacje jakie wymagania musi spełniać kandydat na policjanta. Dla chętnych przygotowane było stoisko, przy którym przymierzyć można było elementy umundurowania chroniące policjanta podczas zabezpieczania imprez masowych. 

Ponadto w dniu 9 czerwca 2024 roku brzezińscy funkcjonariusze brali aktywny udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez OSP w Kraszewie, gdzie również prezentowali wyposażenie policyjnego radiowozu i rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód pokonywany w alkogoglach i narkogoglach. 

- Tego typy spotkania są świetną okazją do przekazania mieszkańcom wiedzy i doświadczenia policyjnego, a co za tym idzie do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu brzezińskiego - mówi st. asp. Mariusz Chmiel.

Zobacz zdjęcia: