wersja testowa serwisu

Przełożenie ruchu na autostradzie: Będzie przymusowy postój na A1! Jak to ominąć?

Ek7TpHtXgAEXXS
GDDKiA w Łodzi

W związku z kolejnymi etapami prac związanymi z budową autostrady A1, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega i informuje o zmianach w organizacji ruchu. Kiedy i dokładnie gdzie możemy się spodziewać utrudnień? Szczegóły poniżej!

Do zmiany organizacji ruchu dojdzie w najbliższy poniedziałek 6 grudnia. Jak informuje GDDKiA około godziny 8.30 nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku „A" między węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski, na jezdni w kierunku Katowic.

- Dotychczas jazda odbywała się tam dwoma pasami ruchu przy prawej krawędzi jezdni. W poniedziałek ruch zostanie przełożony na lewą stronę przy czym w dalszym ciągu do dyspozycji będą dwa pasy ruchu, aby na prawej wykonać niezbędne prace umożliwiające udostępnienie w przyszłości całej szerokości jezdni - zaznacza Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA i oddaje: - Na czas wprowadzenia zmian bezwzględnie konieczne będzie wstrzymanie ruchu w kierunku Katowic na czas: 30 – 40 minut

Kierowcy, jeśli chcecie uniknąć oczekiwania, odcinek ten będzie można ominąć jadąc od węzła Tuszyn DK12 do węzła Piotrków Trybunalski Północ i tam zjechać na drogę S8 w kierunku Katowic.

Przejazd w stronę Łodzi będzie się odbywał bez zmian.