wersja testowa serwisu

Przywłaszczył kartę bankomatową i kilka razy zapłacił za zakupy. "Wpadł", bo przy transakcji zebrał punkty rabatowe

249-129906
fot. KMP w Skierniewicach

W środę, 12 maja kryminalni skierniewickiej policji na terenie Łodzi zatrzymali obywatela Ukrainy, który przywłaszczył cudzą kartę bankomatową i zapłacił nią za zakupy. Mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Na początku kwietnia 2021 roku do skierniewickiej komendy zgłosiła się kobieta, powiadamiając o dokonaniu płatności jej kartą bankomatową, którą zagubiła dzień wcześniej przy jednym z punktów handlowych. Sprawcy udało się skutecznie użyć karty 9 razy na terenie Skierniewic. Zapłacił za zakupy w sklepach, dwukrotnie transakcje zostały odrzucone. Kobieta straciła łącznie około 500 złotych.

Pracujący przy tej sprawie policjanci ustalili, że przy jednej z transakcji sprawca użył karty lojalnościowej do zbierania punktów za zakupy, którą dostał od kolegi. To doprowadziło do wytypowania 28-letniego sprawcy i ustalenia jego miejsca pobytu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i usłyszał 12 zarzutów włamania na konto za pomocą przywłaszczonej karty. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Skierniewicach