Rolnicy i myśliwi protestują w powiecie skierniewickim. Duże utrudnienia dla kierowców

Rolnicy i myśliwi protestują w powiecie skierniewickim. Duże utrudnienia dla kierowców

W całym kraju trwa kolejna odsłona protestu rolników. Odbywa się ona także w powicie skierniewickim. Utrudnienia dla kierowców mogą potrwać do około godziny 15:00.

Rolnicy nie odpuszczają i nadal protestują. Strajk który ruszył w całym kraju 9 lutego jest nadal kontynuowany. Blokady dróg odbywają się także w powiecie skierniewickim. Protest rozpoczął się w miejscowości Sierakowice Lewe. Następnie protestujący ruszyli drogą krajową nr 70 następującą trasę: Sierakowice Lewe, Mokra Prawa, Skierniewice: ul. Łowicka, ul. Wyszyńskiego, Wiadukt, Aleja Rataja, Rondo Solidarności.


W dzisiejszym proteście udział bierze 170 ciągników rolniczych, a także wiele samochodów z powiatów: skierniewickiego, łowickiego, rawskiego, brzezińskiego, warszawskiego zachodniego i żyrardowskiego. Do akcji rolników przyłączyli się także myśliwi. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, utrudnienia będą trwały minimum do godziny 15:00.


- Apelujemy o możliwie omijanie powyższych dróg, a jeśli znajdą się Państwo w rejonie protestu to przypominamy o stosowaniu się poleceń wydawanych przez policjantów znajdujących na miejscu. Nasi policjanci zabezpieczają zarówno przemieszczająca się kolumnę pojazdów, jak i największe skrzyżowania przez, które będą przemieszczać się rolnicy - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz materiał filmowy: 
Zobacz zdjęcia: