Najważniejsze wideo w ebr24

Roztrzaskane bmw to był dopiero początek kłopotów 41-latka. Nietypowy finał kolizji, z A1 wprost do policyjnej celi [Foto]

256-180920
KPP Radomsko

Policjanci skierowani do obsługi kolizji drogowej zatrzymali poszukiwanego 41-letniego mieszkańca województwa śląskiego. W czasie wykonywanych czynności dodatkowo okazało się, że kierowca bmw złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

1 listopada 2023 roku przed godziną 22:00 dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na autostradzie A1, na terenie gminy Ładzice auto uderzyło w barierę energochłonną. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol drogówki. 

- Funkcjonariusze ustali, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia była uszkodzona opona bmw. 41-letni kierowca osobówki jadąc w stronę Katowic stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Mimo znacznych uszkodzeń auta mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała - przekazuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

Policjanci zbadali kierującego na zawartość alkoholu – był trzeźwy. W czasie sprawdzenia danych w systemach policyjnych mundurowi ustalili, jednak że mieszkaniec województwa śląskiego jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. 

- Dodatkowo wyszło na jaw, że nie powinien on wsiadać za kierownicę ze względu na orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z taką sytuacją 41-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna kolejny raz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - podsumowuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej policji. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Policyjny pościg ulicami Piotrkowa. Kierowcę lexsusa zatrzymała dopiero kolizja z drzewem!