wersja testowa serwisu

Rzgowscy policjanci udaremnili sprzedaż podrobionej biżuterii. Straty oszacowano na ponad 360 tysięcy złotych

Rzgowscy policjanci udaremnili sprzedaż podrobionej biżuterii. Straty oszacowano na ponad 360 tysięcy złotych
fot. KPP Łódź Wschód

Rzgowscy kryminalni zabezpieczyli biżuterię z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łącznie zabezpieczono 1070 zegarków oraz 450 koralików. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 366 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu w Rzgowie prowadzą w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

W czwartek, 16 lipca tuż po godz. 9:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie skontrolowali stoisko handlowe w jednym z centrów na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, iż w sklepie prowadzona jest sprzedaż wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi.

Podczas przeszukania wskazanej placówki policjanci zabezpieczyli łącznie 1070 zegarków oraz 450 koralików. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę ponad 366 000 złotych.

Handlująca podrabianym towarem została przesłuchana. Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Dochodzenie w przedmiotowej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach prowadzą policjanci z komisariatu w Rzgowie.

źródło: KPP Łódź Wschód

Zobacz zdjęcia: