wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w Redzeniu. Nie żyje 71-letni mężczyzna, trzy osoby trafiły do szpitala

259-118069
fot. KPP w Sieradzu

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w miejscowości Redzeń. W wyniku czołowego zderzenia fiata punto z forem, śmierć na miejscu poniósł 71–letni kierowca fiata.

Do wypadku doszło 4 sierpnia 2020 roku około godz. 14.30 w miejscowości Redzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem punto 71-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fordem s-max kierowanym przez 39 – letnią mieszkankę powiatu łaskiego.

W wyniku tego zdarzenia kierowca Fiata poniósł śmierć na miejscu. Kierująca Fordem oraz dwie pasażerki w wieku 7 i 33 lat zostały przewiezione przez ekipę pogotowania ratunkowego do sieradzkiego szpitala. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu wykonali oględziny i zebrali ślady na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującej fordem. Wynik badania wskazał, że 39 – latka była trzeźwa. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

źródło: KPP w Sieradzu