Najważniejsze wideo w ebr24

Strażacy z powiatu brzezińskiego świętowali w Jeżowie

7dfd4455-457b-484b-950b-9199810d3a5_20240513-060914_1
fot. KP PSP w Brzezinach

11 maja 2024 r. w powiecie brzezińskim odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka połączone z nadaniem sztandaru dla Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Brzezinach. To wyjątkowe święto stanowi nie tylko okazję do podziękowania funkcjonariuszom i druhom za ich służbę, ale także podkreśla ich ogromny wkład w ochronę życia i mienia społeczności lokalnej.

Uroczystość zaczęła się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Jeżowie, skąd następnie przemaszerowano na plac przy OSP Jeżów, gdzie równo w południe rozpoczął się uroczysty apel. Dowódca uroczystości st. kpt. Erwin Mospinek złożył meldunek przybyłemu na miejsce Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Sebastianowi Kościstemu. 

Jednym z kluczowych momentów uroczystości było nadanie sztandaru Oddziałowi Powiatowemu Związku OSP RP w Brzezinach wraz z symbolicznym wbiciem gwoździ i poświęceniem sztandaru. 

Wielu funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Nastąpiło także uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Przybyszycach.

Zaproszeni goście, podczas przemówień składali serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka, dziękowali strażakom za ich poświęcenie, podkreślając wagę ich działań dla dobra lokalnej społeczności, gratulowali awansów i odznaczeń, a także życzyli dalszego rozwoju i bezpiecznych powrotów z każdych działań.

źródło: KP PSP w Brzezinach

Zobacz zdjęcia: