Najważniejsze wideo w ebr24

Szokujące zatrzymanie matki 2-letniej córki! Kobieta wydmuchała 4 promile

baby-3109433_1280
fot. ilustracyjne/ Pixabay

4 promile alkoholu w organizmie miała 30-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 2-letnią córką. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. 

W minioną niedzielę, 4 czerwca, około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie Radomska nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoją córką. Policję o tym fakcie powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

- Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała 4 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 2–letnim dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejęła babcia. 30-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu - informuje mł.asp. Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej. komendy.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym lub dzielnicowym. W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie zawsze należy interweniować, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - dodaje mł.asp. Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

CZYTAJ >>> Był tak pijany, że ledwo stał na nogach i nie szło się z nim dogadać, ale wsiadł za kierownicę renaulta!