wersja testowa serwisu

Tragedia w Brzezinach: Atak nożem i strzały z broni. Nie żyje mężczyzna, policjant jest ranny

Tragedia w Brzezinach: Atak nożem i strzały z broni. Nie żyje mężczyzna, policjant jest ranny

Do tragicznych scen doszło dzisiaj (5 maja) w centrum Brzezin. Trzy osoby, w tym policjant, zostały ranne. Niestety jednej z nich nie udało się uratować.

Wszystkie służby ratunkowe pojawiły się na brzezińskim targu, gdzie rozegrały się makabryczne sceny. Jak wynika z relacji świadków i wstępnych ustaleń policjantów, w jednym ze sklepów doszło do kradzieży. Sprawca uciekł, a jeden z mieszkańców próbował go zatrzymać, jednak wtedy został zaatakowany nożem.

W pościg za przestępcą zaangażowani zostali także policjanci. Podczas próby zatrzymania, jeden z mundurowych został zraniony przez uciekiniera. Inny z funkcjonariuszy oddał strzały, raniony został nożownik. Pomoc medyczna była udzielana zarówno policjantowi, jak i sprawcy.

W innym miejscu trwała natomiast reanimacja pierwszego z mężczyzn, który próbował dokonać obywatelskiego zatrzymania, Jak informują świadkowie, to właściciel jednego z okolicznych sklepów. "Bardzo sympatyczny facet, życzliwy, każdemu zawsze pomógł" - mówi Paweł Buldecki. Tak było i tym razem. Niestety, pomimo starań medyków, brzezinianina nie udało się uratować.

Na miejscu cały czas pracuje policja, która pod nadzorem prokuratora będzie ustalać dokładny przebieg zdarzenia. jak poinformował nas podinsp. Dariusz Kurek z KPP w Brzezinach, życie rannego funkcjonariusza nie jest zagrożone.

Zobacz materiał filmowy z miejsca zdarzenia: