wersja testowa serwisu

Tragedia w Piotrkowie Trybunalskim, nie żyje trzytygodniowe dziecko. Jego rodzice byli pod wpływem alkoholu

Tragedia w Piotrkowie Trybunalskim, nie żyje trzytygodniowe dziecko. Jego rodzice byli pod wpływem alkoholu
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (20 stycznia) w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. Jak informują służby, śmierć poniosło trzytygodniowe dziecko.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci.

- Z poczynionych ustaleń wynika , że do zgonu dziecka doszło w nocy z 19 na 20 stycznia, kiedy to rodzice dziecka Monika P. i Michał K. o godz. 7 rano, po przebudzeniu stwierdzili, że dziecko, które spało razem z nimi, nie daje oznak życia - informuje Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. - Na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie oraz policja. W toku wstępnych oględzin przeprowadzonych na miejscu zdarzenia ustalono, że na zewnętrznych powłokach ciała dziecka nie było widocznych obrażeń. Zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Rodzice dziecka zostali zatrzymani celem poddania ich badaniom krwi na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

- Przeprowadzone badania zawartości alkoholu we krwi dały wynik pozytywny u obojga rodziców- u Moniki P. 0,21 mg/l , a u Michała K. 0,27 mg/l - dodaje Magdalena Czołnowska-Musioł. - Obecnie trwają czynności procesowe mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia, czynności związane z ewentualnym przedstawieniem komukolwiek zarzutów są uzależnione miedzy innymi od wyników sekcji zwłok dziecka. Na chwilę obecną materiał dowodowy nie pozwala na podjęcie żadnych decyzji merytorycznych w sprawie.