Trudne warunki na drogach Łódzkiego! Są alerty przed gołoledzią dla wszystkich powiatów

gololedz
fot. ilustracyjne? Pixabay

Kierowcy, spodziewajcie się trudniejszych warunków na drogach Łódzkiego! Już w tej chwili w północnej części regionu aura zdecydowanie nie sprzyja podróżującym, a w ciągu dnia marznące opady obejmą już całe województwo. Dla wszystkich powiatów wydano ostrzeżenia metereologiczne I stopnia. 

Od rana z drobnymi opadami, które mogą tworzyć gołoledź mierzą się mieszkańcy północnej części Łódzkiego. W tej chwili w kilku powiatach już obowiązują alerty.

- Miejscami występują opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. W ciągu najbliższych godzin nad regionem nadal będzie ryzyko pojawiania się opadów marznących, które po południu stopniowo zaczną przechodzić w opady śniegu, a strefa opadów marznących będzie przesuwać się powoli na południe - przekazują synoptycy IMGW.

Dla północnej części województwa ostrzeżenie obowiązuje do godziny 16.00. Później, zgodnie z prognozami strefa opadów będzie się przemieszczać na południe kraju, w związku z tym pogorszenia warunków drogowych możemy się spodziewać w tych powiatach województwa. W przypadku tych powiatów alert wydano na dziś, od godziny 13.00 do 21.00.