Najważniejsze wideo w ebr24

Uczniowie z powiatu brzezińskiego sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą

3bf93479-38c1-4c27-bcd4-d10717f4409_20240502-103045_1
fot. KP PSP w Brzezinach

W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach odbyły się coroczne eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". 

W konkursie wzięło udział łącznie 36 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu brzezińskiego. Uczniowie klas 1-4 stanowili pierwszą grupę wiekową, uczniowie klas 5-8 drugą grupę wiekową, a trzecią grupę wiekową - uczniowie klas ponadpodstawowych. 

Konkurs składał się z części testowej zawierającej po 25 pytań o różnym poziomie trudności dla każdej z grup. Po wyłonieniu zwycięzców etapu pierwszego trójka najlepszych wzięła udział w zmaganiach części ustnej, której wynik decydował o zakwalifikowaniu się do etapu szczebla wojewódzkiego. 

Po dwóch etapach zwycięzcami okazali się:

  • Olczyk Bartłomiej, uczeń Szkoły Podstawowej w Jeżowie – pierwsza grupa wiekowa
  • Nosek Mateusz, uczeń Szkoły Podstawowej w Gałkówku Kolonii– druga grupa wiekowa
  • Patryk Białobrzeski, uczeń ZSP w Brzezinach – trzecia grupa wiekowa

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pamiątkowe w postaci kubków, ufundowane przez firmę Gra-Lech

Nagrody główne za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie wiekowej zostały zakupione z dotacji otrzymanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Łodzi. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Renaty Kobiery Starosty Brzezińskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Brzezinach st. bryg. Mariusza Kaczmarskiego oraz dh Leszka Jarząba.

źródło: KP PSP w Brzezinach