wersja testowa serwisu

W Brzezinach powstanie hala sportowa?! Jest szansa na ogromne dofinansowanie

sports-hall-1948912_960_720
fot. ilustracyjne

Na stronach Urzędu Miasta Brzeziny pojawił się komunikat dotyczący możliwości budowy hali sportowej w naszym mieście. Władze Brzezin pytają mieszkańców o to, co sądzą o takim pomyśle.

- Miasto Brzeziny ma niepowtarzalną szansę na realizację inwestycji, która znacząco zmieni jakość oferty sportowej, da także możliwość organizacji większych wydarzeń. Chcemy zapytać o Państwa zdanie i wspólnie podjąć decyzję, czy w Brzezinach potrzebna jest hala sportowa - czytamy w komunikacie.

Jak czytamy dalej, inwestycja ma szansę na dofinansowanie w ramach środków ujętych w Programie Polski Ład. Budowa hali ma potrwać dwa lata, a miasto na ten cel będzie musiało zabezpieczyć środki w budżecie.

- Ważne jest to, że wkład miasta wyniesie jedynie 10% kosztów całości zadania. Oznacza to, że nie obciążając znacznie budżetu, będziemy mogli zrealizować budowę obiektu, który służyć będzie wszystkim mieszkańcom. To pierwsza realna szansa na to, żeby Miasto Brzeziny było stać na tak dużą inwestycję - podkreślają przedstawiciele magistratu.

W TYM MIEJSCU trwa dyskusja, w której każdy mieszkaniec może wyrażać swoją opinię na ten temat.

- Wszystkie uwagi zbierzemy i w poniedziałek odpowiemy na pytania. Zachęcamy do komentowania, chcemy dowiedzieć się czy są Państwo za budową takiego obiektu w Brzezinach - kończą urzędnicy.