W końcu! Brzezińska Liga Piłki Nożnej wraca do gry

Zrzut-ekranu-2020-05-26-o-14.44.51

251 dni - dokładnie tyle minie od finału z 2019 r. do inauguracyjnego meczu 8. sezonu. Po prawie 9 miesiącach przerwy zawodnicy Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej wrócą do gry.

Brzezińska Liga, która od tego roku organizowana jest przy ścisłej współpracy formalno-prawnej z Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach, będzie prawdopodobnie jeszcze większą atrakcją dla miłośników piłki nożnej, niż dotychczas. Stanie się tak ze względu na to, że wszystkie niższe ligi (od III ligi i niżej) zostały zakończone ze względu na panującą pandemię. Oznacza to, że przez kolejnych kilka miesięcy Brzezińska Liga będzie jedyną futbolową atrakcją w okolicy.

Pierwotnie start Ligi zaplanowano na drugą połowę marca, jednak te plany pokrzyżowała sytuacja związana z koronawirusem. Niedawno, w wyniku złagodzenia kolejnych obostrzeń przez rząd, Brzezińska Liga dostała zielone światło.

Pierwsza kolejka odbędzie się w weekend 30-31 maja. Ósmy sezon rozgrywek rozpocznie się od dwóch równolegle granych meczów. W sobotę o godz. 16:00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 Zieloni Bimbrownicy zmierzą się wicemistrzami, Grabarzami, a o tej samej porze na drugim boisku zobaczymy aktualnych mistrzów, JRK Meble, którzy podejmą Arkę Brzeziny. W pierwszym dniu rozgrywek zobaczymy jeszcze dwa mecze. O 17:30 przy SP1 debiutujące w rozgrywkach Lewary zmierzą się z doświadczoną drużyną Misi, a na drugim z boisk odbędzie się pojedynek Zielonej Strony Mocy z powracającym po roku przerwy zespołem z Koluszek, Turbo Team.

Niedzielne mecze również rozpoczną się o godz. 16:00. Na boisku przy SP1 w meczu przeciwko Wikingom zadebiutuje łódzki zespół FC Jarrones, a o tej samej godzinie na orliku przy SP2 OKS zmierzy się w hicie kolejki z Red Devils. Na zakończenie, o 17:30 przy SP1 Ciamciaramciam zmierzy się w bardzo ciekawym meczu z WKS, a kolejny z debiutantów, Polskie Sao Paulo, podejmie brązowych medalistów z 2019 r. - Grube Wióry.

Autor: Mateusz Cieślak