W Rogowie Święto Niepodległości uczczono na sportowo

400390082_353959383811169_6504741200932509340_n
fot. KGW Marianowa Rogowskiego i Rogów przy OSP Rogów

Barwy biało-czerwone nasze ulubione - pod takim hasłem odbyły się obchody Święta Niepodległości na boisku leśnym w Rogowie.

Patriotycznego charakteru wydarzeniu nadało uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski, uczestnicy odwiedzili i zapalili znicze w miejscu pamięci narodowej - Cmentarz z I Wojny Światowej, gdzie znajduje się pomnik przyrody nieożywionej w postaci potężnego głazu narzutowego z napisem „Nieznanemu Żołnierzowi Rogowianie", a także śpiewali pieśni patriotyczne oraz poznali historię Rogowa dzięki uprzejmości i ogromnej wiedzy Pawła Goździńskiego.

Sportowego charakteru wydarzeniu nadały instruktorki z Łódzkiej Szkoły Nordic Walking - Kasiola Wrzesińska i Patrycja Kot, które wprowadziły mieszkańców Rogowa w świat nordic walking: udzieliły instruktażu posługiwania się kijkami, przeprowadziły rozgrzewkę i czuwały nad techniką podczas 5 kilometrowego marszu wkoło Arboretum w Rogowie, który zakończyły ćwiczeniami rozciągającymi. Trasę marszu zabezpieczali strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie.

Po wysiłku fizycznym na uczestników czekała gorąca zalewajka, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki biało-czerwony poczęstunek i ciasto przygotowane przez panie z KGW Marianowa Rogowskiego i Rogów przy OSP Rogów. Każdy z uczestników otrzymał również kamizelkę odblaskową.

źródło: KGW Marianowa Rogowskiego i Rogów przy OSP Rogów