W Sobotę finał Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Lirycznej im. A. Babaryki

304944899_598436425113508_1492392068840682462_n
fot. Muzeum Regionalne w Brzezinach

Muzeum Regionalne w Brzezinach zaprasza na finał kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Lirycznej im. A. Babaryki.

Znamy już listę laureatów. Jury postanowiło nagrodzić siedmioro spośród 81 autorów nadesłanych wierszy (podajemy w kolejności alfabetycznej): Miłosza Broniszewskiego z Żerników Małych, godło „JAM_NIK", Mirosława Kowalskiego z Mysłowic, godło „Kulka", Ewelinę Kuśkę z Jastrzębia Zdroju, godło „Magnez", Tomasza Lorenca z Łodzi, godło „orientarium", Agnieszkę Mohylewską z Kaźmierza, godło „zakamarki", Alberta Sienkiewicza z Warszawy, godło „HARCE W KSEROKOPIARCE" oraz Różę Zalewską z Velp (Holandia), godło „Kagera".

- Szczegóły werdyktu poznają Państwo podczas uroczystego finału, w najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 18.00. W programie oczywiście prezentacja laureatów i recytacja nagrodzonych utworów, spotkanie z Ewą Filipczuk, poetką, która współpracowała z Andrzejem Babaryką, a w tym roku, po kilkunastoletnie przerwie, wydała nowy tomik wierszy. Całość zwieńczy koncert Zuzanny Moczek, artystki o unikalnym głosie i talencie poetyckim, multiinstrumentalistki (skrzypce, harmonia, pianino). Piosenka liryczna to z pewnością jedno z wielu określeń przystających do twórczości Zuzanny - informują przedstawiciele Muzeum Regionalnego.