Wielomilionowe inwestycje w powiecie brzezińskim

Wielomilionowe inwestycje w powiecie brzezińskim
fot. Starostwo Powiatowe w Brzezinach

Jeszcze w tym roku w powiecie brzezińskim zostanie zrealizowanych kilka inwestycji, które nie byłyby możliwe, gdyby nie dofinansowania w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Powiat brzeziński na trzy inwestycje otrzymał dofinansowanie na blisko 14,5 mln złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

- Na przebudowę 3 kilometrów dróg na terenie powiatu otrzymaliśmy ponad 3,7 mln zł; na remont blisko 6 kilometrów dróg i zakup sprzętu do ich utrzymania - ponad 6 mln złotych; zaś na termomodernizację budynków ponad 4,6 mln złotych. To właśnie dzięki ostatniemu zadaniu powstanie m.in świetlica środowiskowa - mówią przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brzezinach.

Wszystkie przetargi zostały już rozstrzygnięte i w najbliższych dniach zostaną podpisane umowy. Inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku. O szczegółach podczas dzisiejszej konferencji prasowej opowiedzieli Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk, Starosta Brzeziński Renata Kobiera oraz Wicestarosta Powiatu Brzezińskiego Ryszard Śliwkiewicz.

Szczegóły: