wersja testowa serwisu

Wkrótce duża inwestycja w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie. Podpisano umowę na dofinansowanie

pop

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzezinach odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie termomodernizacji budynku użyteczności publicznej znajdującego się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie.

W spotkaniu udział wzięli Starosta Brzeziński, Renata Kobiera, Wicestarosta Powiatu Brzezińskiego, Ryszard Śliwkiewicz oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Piotr Adamczyk.

– Myśleliśmy wspólnie z dyrektor ośrodka Aldoną Świderek nad projektem domu, w którym mieszkające panie, niewymagające całodobowej opieki specjalistycznej, uczyłby się samodzielnego życia – tłumaczy Renata Kobiera cytowana przez przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. – Zdecydowaliśmy się na wystąpienie o dofinansowanie projektu obejmującego termomodernizację stojącego i niszczejącego na terenie DPS budynku i jego remont.

Inwestycja kosztuje łącznie 1 151 681 złotych, natomiast przyznane dofinansowanie opiewa na kwotę 651 856 złotych.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone nastepujące prace: ocieplenie ścian i podłóg, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja systemu grzewczego - pompa ciepła, układ ogrzewania podłogowego, trzy grzejniki, montaż układu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, modernizacja układu C.W.U., modernizacja układu oświetlenie wewnętrznego - LED, budowa elektrowni fotowoltaicznej. Projekt obejmuje także prace towarzyszące termomodernizacji opisane w audycie energetycznym.

W budynku będą mieszkania chronione dla mieszkańców powiatu brzezińskiego wymagających wsparcia, ale nie całodobowej opieki w Domach Pomocy Społecznej. Będą się tam, pod okiem specjalistów - pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, uczyć samodzielnego życia. Do mieszkań chronionych osoby niesamodzielne będą kierowane na podstawie decyzji administracyjnej.

źródło: własne / Urząd Marszałkowski w Łodzi