Najważniejsze wideo w ebr24
 
Dzień Kobiet w Powiecie Skierniewickim

Dzień Kobiet w Powiecie Skierniewickim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo10 738 wyświetlenia
 
Dzień Kobiet w Gminie Głuchów

Dzień Kobiet w Gminie Głuchów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo19 693 wyświetlenia
 
IV Powiatowy Dzień Kobiet w Rawie Mazowieckiej

IV Powiatowy Dzień Kobiet w Rawie Mazowieckiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo11 751 wyświetlenia
 
Mateusz Morawiecki, Waldemar Buda i Marek Jakubiak w Głuchowie

Mateusz Morawiecki, Waldemar Buda i Marek Jakubiak w Głuchowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo19 966 wyświetlenia
 
Wyjątkowy turniej w Koluszkach

Wyjątkowy turniej w Koluszkach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 005 wyświetlenia
 
Starostwo w Rawie Mazowieckiej: Ważne spotkanie na temat chorób cywilizacyjnych

Starostwo w Rawie Mazowieckiej: Ważne spotkanie na temat chorób cywilizacyjnych

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 213 wyświetlenia
 
Turniej o Puchar Starosty Skierniewickiego

Turniej o Puchar Starosty Skierniewickiego

Liczba osób, które zobaczyły to wideo24 626 wyświetlenia
 
Gmina Głuchów: Uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Turystyki i Kultury w Kochanowie

Gmina Głuchów: Uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Turystyki i Kultury w Kochanowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 969 wyświetlenia
 
Gmina Koluszki: Gala podsumowująca inwestycje w 2025 roku

Gmina Koluszki: Gala podsumowująca inwestycje w 2025 roku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo18 010 wyświetlenia
 
Gmina Głuchów - koncert noworoczny

Gmina Głuchów - koncert noworoczny

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 168 wyświetlenia
 
Gmina Nieborów: Biblioteka. Centrum Animacji i Kultury oficjalnie otwarte

Gmina Nieborów: Biblioteka. Centrum Animacji i Kultury oficjalnie otwarte

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 972 wyświetlenia
 
Nieborów: Bibiloteka. Centrum Animacji i Kultury gotowy dla mieszkańców

Nieborów: Bibiloteka. Centrum Animacji i Kultury gotowy dla mieszkańców

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 127 wyświetlenia
 
Wigilia w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Wigilia w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 949 wyświetlenia
 
Monodram “Melduję Tobie Polsko” w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Monodram “Melduję Tobie Polsko” w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo28 446 wyświetlenia
 
Trzeci Jeżowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Trzeci Jeżowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo38 976 wyświetlenia
 
Uroczystość otwarcia Stadionu miejskiego w Koluszkach

Uroczystość otwarcia Stadionu miejskiego w Koluszkach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo34 780 wyświetlenia
 
Gmina Nowy Kawęczyn - uroczystości z okazji 11 listopada

Gmina Nowy Kawęczyn - uroczystości z okazji 11 listopada

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 163 wyświetlenia
 
Gmina Głuchów - otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji

Gmina Głuchów - otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 910 wyświetlenia
 
Budowa kompleksu sportowego w gminie Rogów

Budowa kompleksu sportowego w gminie Rogów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo44 833 wyświetlenia
 
Rekonstrukcja w Przyłęku Dużym

Rekonstrukcja w Przyłęku Dużym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo47 162 wyświetlenia
 
Ważna konferencja na temat bezpieczeństwa w Powiecie rawskim

Ważna konferencja na temat bezpieczeństwa w Powiecie rawskim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo47 310 wyświetlenia
 
Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo46 230 wyświetlenia
 
Otwarcie dwóch, ważnych inwestycji w powiecie brzezińskim

Otwarcie dwóch, ważnych inwestycji w powiecie brzezińskim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo25 336 wyświetlenia

Wraca sprawa tragedii w Lubowidzy, policjanci nie dopełnili obowiązków? Dwóch Komendantów odwołanych ze stanowisk

z-ostatniej-chwili

Dwóch Komendantów straciło swoje stanowiska - to efekt kontroli przeprowadzonej w Komisariacie Policji w Głownie po tragicznych zdarzeniach, do których doszło w miejscowości Lubowidza (gm. Dmosin).

Przypomnijmy, tragiczne wydarzenia miały miejsce 28 września 2024 roku kilka minut po godzinie 19.00. W miejscowości Lubowidza (powiat brzeziński) kierujący mercedesem, 39-letni mężczyzna doprowadził do zderzenia z samochodem marki Toyota, w którym poruszały się cztery osoby: 49-latek, 39-letnia kobieta oraz dwójka dzieci w wieku 8 i 12 lat. W wyniku tego zderzenia toyota zjechała na pobocze, a następnie dachowała. Kierowca mercedesa wysiadł z pojazdu, podszedł do leżącej toyoty i oddał strzały.

- Kierujący toyotą wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać. W ślad za nim pobiegł kierowca mercedesa. Po chwili rozległy się strzały, a kierujący mercedesem uciekł swoim pojazdem w nieznany kierunku. Niestety po chwili, w odległości około kilkuset metrów, odnaleziono ciało 49-latka - informowała po zdarzeniu kom. Aneta Sobieraj.

29 września 2024 roku funkcjonariusze wytypowali jedno z mieszkań w centrum Łodzi, gdzie według ich podejrzeń mógł znajdować się poszukiwany 39-latek. Na miejsce zadysponowano służby kontrterrorystyczne.

- Około godziny 14:45 policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu. W pewnym momencie usłyszeli strzał. Jak się okazało 39-latek postrzelił się z posiadanej przy sobie jednostki broni. Pomimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury - informuje kom. Aneta Sobieraj.

>>> Poszukiwany 39-latek odnaleziony przez policję. Mężczyzna nie żyje <<<

To nie koniec tej sprawy. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poinformowała, że iż 2 października 2024 roku Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Arkadiusz Sylwestrzak podjął decyzję o skierowaniu do Komisariatu Policji w Głownie podległego mu Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którego to funkcjonariusze mieli za zadanie przeanalizowanie działań podejmowanych przez głowieńskich policjantów.

Komendant polecił zweryfikować wszystkie czynności i postępowania, które spływały do komendy w Głownie w przeciągu ostatnich ponad 2 lat, a dotyczyły osób biorących udział w tragicznym zdarzeniu w Lubowidzy.

- Funkcjonariusze dokonali analizy zgłoszeń oraz interwencji, sprawdzili poprawność wdrażania zakazów zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi i stosowania procedury Niebieskiej Karty. Weryfikowali poprawność prowadzenia postępowań wdrożonych z zawiadomień złożonych w tejże jednostce - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzona kontrola wykazała, iż doszło do uchybień i nieprawidłowości. W związku z powyższym, 7 października 2024 roku Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi zapoznał się ze sprawozdaniem Wydziału Kontroli, a następnie skierował pismo do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu z prośbą o dokonanie oceny karno-prawnej.

- Zgromadzony przez nas materiał pokontrolny został również przekazany do Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Jednocześnie Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi w stosunku do Komendanta komisariatu, jego zastępcy oraz kierownika ogniwa kryminalnego w Głownie wszczął czynności dyscyplinarne. Osoby te zostały zawieszone w czynnościach służbowych. Cofnięto powierzenie obowiązków Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Głownie, natomiast Komendant głowieńskich policjantów oraz Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu zostali odwołani ze swoich stanowisk - podaje KWP w Łodzi.

Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podjął decyzję, iż Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi przejmie do dalszego prowadzenia czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia w Lubowidzy i podejmowanych działań przez brzezińskich policjantów od momentu otrzymania o nim pierwszego zgłoszenia, które to zostały zlecone 2 października 2024 roku przez Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach.

- W przypadku ujawnienia jakichkolwiek nierzetelności pracy funkcjonariuszy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi będzie wyciągał dalsze konsekwencje służbowe. Nie może być wątpliwości, że w takiej sytuacji policja powinna działać sprawnie i zdecydowanie, stąd konsekwencje dyscyplinarne w naszym przekonaniu są konieczne - podkreśla dowództwo KWP.