wersja testowa serwisu

Wróciła Brzezińska Liga Piłki Nożnej. Prezentujemy komplet wyników drugiej kolejki

Wróciła Brzezińska Liga Piłki Nożnej. Prezentujemy komplet wyników drugiej kolejki
fot. Tomasz Cieślak

Dokładnie po 40 dniach przerwy spowodowanej restrykcjami nałożonymi przez rząd, Brzezińska Liga wznowiła rozgrywki. Głodni gry zawodnicy i fani nie mogli narzekać na nudę.

Druga kolejka rozpoczęła się od spotkania aktualnych mistrzów, Red Devils, z koluszkowską drużyną Turbo Team. Wydawało się, że mecz będzie zacięty, jednak zakończył się gładkim zwycięstwem 12:1 na korzyść obrońców tytułu. Równie imponująco ze swoimi rywalami rozprawiły się Lumumby Łódź, pokonując Prostrovię 17:7. Dwucyfrową liczbę bramek zanotowały również Grube Wióry, które wygrały z RTS Czerwonka 11:5. 

Niedzielne mecze zapowiadały się bardzo ciekawie głównie za sprawą dwóch spotkań rozgrywanych na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2. O godz. 16:30 rozegrane zostały Derby Łodzi - mecz pomiędzy JRK Meble a FC Jarrones. Ci pierwsi wyraźnie zdominowali rywali i rozgromili ich aż 14:3. Drugim hitowym pojedynkiem było starcie OKS i Misi, które ze względu na długą i zaciętą rywalizację zyskało przydomek "Brzezińskiego El Clasico". Drugi człon nawiązuje oczywiście to wielkich starć pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną. Historia spotkań tych drużyn sięga 2014 r. czyli drugiego sezonu Brzezińskiej Ligi. Trzy punkty trafiły na konto OKS, który pokonał odwiecznego rywala 5:3. Warto wspomnieć o tym, że żadne inne drużyny nie grały ze sobą tak często - miniony mecz był już 14. starciem między OKS a Misiami. Tego samego dnia, na drugim orliku, po raz pierwszy na boisku zameldowała się drużyna Happy Meal. Stało się tak, ponieważ w 1. kolejce, ze względu na nieparzystą liczbę drużyn, zespół ten pauzował. Debiut wypadł pomyślnie - Happy Meal pokonało 10:1 Zieloną Stronę Mocy. W ostatnim meczu 2. kolejki WKS wygrał 11:8 z Niezniszczalnymi.

3. kolejka odbędzie się już w najbliższy weekend tj. 1-2 maja. W sobotę widzowie obejrzą 3 mecze. Na orliku przy SP1 o 16:30 Niezniszczalni Team zagrają z Prostrovią, o tej samej godzinie przy SP2 Misie spotkają się z Grubymi Wiórami, a półtorej godziny później również przy SP2 OKS zmierzy się z FC Jarrones. Dzień później zmagania również rozpoczną się o 16:30. Na orliku przy SP1 Company of Brothers spotkają się z RTS Czerwonką, a równolegle na drugim boisku widzowie będą mieli okazję obejrzeć powtórkę zeszłorocznego finału - Red Devils kontra JRK Meble. O 18:00 na boisku przy SP1 Lumumby Łódź zmierzą się z Happy Meal, a o tej samej porze na orliku przy SP2 Turbo Team spotka się z WKS.

Po dwóch kolejkach cztery drużyny zanotowały komplet zwycięstw. Są to kolejno (zaczynając od lidera) JRK Meble, Grube Wióry, Lumumby Łódź i OKS. Na swoje pierwsze punkty w tym sezonie nadal czekają Zielona Strona Mocy, Company of Brothers, Misie, RTS Czerwonka oraz FC Jarrones.

Autor: Mateusz Cieślak

Zobacz zdjęcia: