wersja testowa serwisu

Wrześniowe wydarzenia w Muzeum Regionalnym w Brzezinach. Poznaliśmy szczegółowy program

Zrzut-ekranu-2021-09-10-o-07.45.25

Wrzesień będzie bardzo intensywny pod względem wydarzeń kulturalnych w Muzeum Regionalnym w Brzezinach. Pierwsze już w najbliższą sobotę.

Program:

Sobota, 11 września

PTTK oddział w Łodzi zaprasza na historyczny spacer po Brzezinach z przewodnikiem organizowany w ramach projektu "O krok za miedzą - piesze i rowerowe wycieczki po najbliższych okolicach Łodzi".

- Zbiórka chętnych przy Farze o godz. 11.00. Planowany czas spaceru 2-2,5 godziny - informują przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Brzezinach. - Serdecznie zapraszamy również brzezinian. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć postęp prac w krypcie Lasockich, odrestaurowane wnętrze kościoła św. Anny. Wstęp wolny.

Środa, 15 września

- Zapraszamy na koncert z okazji Dni Kultury Romskiej, które rozpoczną się o godz. 19.00. Wystąpią: zespół "Perła i bracia", a w ramach wieczoru poezji romskiej Anna Grażyna Suchocka (recytacja) i Roman Wiśniewski (akompaniament). Wstęp wolny - zaprasza Muzeum Regionalne.

Sobota, 18 września

„Europe Direct Łódź" zaprasza do brzezińskiego Muzeum na wydarzenie organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod tytułem "Z ziemi włoskiej do polskiej". Podczas wydarzenia zapoznamy się z kulturą włoską, jej powiązaniami z kulturą polską, a także spróbujemy potraw obu krajów. Zaczynamy o godzinie 16.00.

W programie:
- uroczyste wciągniecie flagi Unii Europejskiej na maszt muzeum,
- występy wokalne,
- wernisaż wystawy malarstwa współczesnego łódzkiej grupy "Powidoki" pt. "Śladami Władysława Strzemińskiego",
- występy wokalne w wykonaniu chóru "Gama" i młodych artystów z Brzezin,
- Italo disco pod chmurką

Partnerami wydarzenia są Muzeum Regionalne w Brzezinach oraz Partnerstwo Ziemi Brzezińskiej i Społeczny Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego w Brzezinach i Rozwoju Brzezin. Wstęp bezpłatny.

Zobacz zapowiedź Europejskich Dni Dziedzictwa: