wersja testowa serwisu

Wygrali walkę z wirusem - teraz oddają osocze, aby pomóc innym

Untitled
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci i pracownicy cywilni z powiatu łódzkiego wschodniego solidaryzują się z osobami, które walczą z Covid-19. Sami wiedzą jak ciężka i nierówna jest ta walka. Im się udało pokonać wirusa dlatego jako ,,ozdrowieńcy" dziś od samego rana w licznym gronie oddali osocze w łódzkim centrum krwiodawstwa.

Wystarczy tak niewiele, aby pomóc osobom zakażonym wirusem odzyskać zdrowie. Dlatego pracownicy cywilni i policjanci z Koluszek, Tuszyna i Rzgowa 2 grudnia 2020 roku zjawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Łodzi i oddali osocze. Teraz są już ,,ozdrowieńcami" ale jeszcze kilka tygodni temu sami toczyli walkę z chorobą. Po spełnieniu odpowiednich wymogów i oczywiście chęci pomocy podzielili się przeciwciałami, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie. Łącznie oddali 3 600 ml osocza. To już kolejny raz kiedy policjanci solidarne służą tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Kto może oddać osocze?
- osoby w wieku 18-60 lat
- osoby, które były zarażone COVID-19, po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub zakończenia izolacji czy leczeniu
- osoby, które przeszły bezobjawowo koronawirusa z pozytywnym wynikiem badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 – po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania.

źródło: KPP Łódź Wschód