Najważniejsze wideo w ebr24

Zaszyfrowane wiadomości, tajne przejścia, zagadki, stare mapy i wielkie emocje. Przed nami gra miejska

448444392_1022300479901500_8914541837693899762_n

Urząd Miasta Brzeziny zaprasza do udziału w grze miejskiej. Zabawa jest oparta na książce "Całe złoto Löwenstadt", której akcja rozgrywa się w przedwojennych Brzezinach.

Gra odbędzie się w niedzielę, 7 lipca. Rozpocznie się o godz. 15:00. Uczestnicy zabawy przeniosą się w czasie do 20-lecia międzywojennego. Znajdą się w wielokulturowych Brzezinach, gdzie przenikały się losy Polaków, Żydów i spolonizowanych Niemców. To właśnie tu doszło do serii niewyjaśnionych zaginięć kobiet. Tu także narodziła się zła miłość, która doprowadziła do kilku rodzinnych tragedii. Pojawił się tu człowiek będący uosobieniem zła… W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć, że wszyscy bohaterowie książki Ewy Michalskiej „Całe złoto Löwenstadt" mieli swoje pierwowzory w prawdziwych postaciach – mieszkańcach przedwojennych Brzezin.

Zadaniem uczestników gry będzie rozwiązanie zagadek. Zwycięzcy odbiorą główną nagrodę. Ale w tej zabawie nie będzie przegranych! Przedsięwzięcie zakończy się ogniskiem i spotkaniem z autorką książki, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak żyło się w Brzezinach sto lat temu.

Jak wziąć udział w zabawie? Gra będzie rywalizacją drużyn. W jednej edycji może wziąć udział 15 drużyn. W drużynie może znajdować się od 6 do 8 osób. Niepełnoletnie osoby powinny znajdować się pod opieką dorosłych. Zapisy przyjmuje Biblioteka im. J. Tuwima przy ul. Św. Anny 36 do 5 lipca br. Udział w grze jest nieodpłatny.

źródło: UM Brzeziny