wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy policjanci apelują: Kierowco, bądź odpowiedzialny

policja

Zduńskowolscy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali czworo kierujących, którzy jechali samochodem po drodze, pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami lub wcale nie posiadali uprawnień.

Pomimo licznych apeli i prowadzonych kampanii informacyjnych funkcjonariusze wciąż zatrzymują osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu, mimo orzeczonego wobec nich sądowego zakazu kierowania pojazdami. Ponadto zdarza się, że kierowcą jest osoba, która nigdy wcześniej nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami lub zostały jej cofnięte przez właściwy organ administracji. W ostatnim czasie policjanci zduńskowolskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących „na zakazie" oraz dwóch kierujących bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Osoba, która nie posiada w ogóle uprawnień, poruszająca się po drodze musi liczyć się z tym, że w razie kontroli drogowej możę zostać nałożona na nią grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł lub zostanie skierowny wobec niej wniosek o ukranie do sądu. Natomiast niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami orzeczonego przez sąd jest przestępstwem, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Powyższe zachowania kierowców należy zaliczyć do skrajnie nagannych i nieodpowiedzialnych, których skutkiem mogą być również inne dolegliwości finansowe.

Źródło: KPP Zduńska Wola